Результати громадських слухань щодо перепрофілювання Сичавського ЗЗСО
Педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання. Все це та інші новації передбачає новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, що був прийнятий Верховною Радою України 16 січня 2020 року. В 32 статті цього Закону йдеться про утворення, реорганізацію, ліквідацію та перепрофілювання закладів загальної середньої освіти.
Саме питанню перепрофілювання Сичавського закладу загальної середньої освіти були приурочені громадські слухання ініціатором яких стала Южненська міська рада, а організатором заходу виступило управління освіти ЮМР.
19 листопада 2021 року в приміщенні Сичавського ЗЗСО зібралися представники управління освіти ЮМР, колектив Сичавського ЗЗСО, батьки учнів цієї школи та представники ЗМІ. Основним питанням стало обговорення проєкту рішення Южненської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області» та роз’яснення законних підстав щодо створення гімназії.
Відкрила слухання Алексєєва С.В. - заступник начальника управління – начальник відділу повної загальної середньої , дошкільної та позашкільної освіти, яка ознайомила присутніх з регламентом та порядком проведення громадських слухань.
Далі до слова запросили заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальника управління освіти ЮМР Баранецьку О.Г. Свій виступ Олена Григорівна почала з того, що освітня галузь Южненської міської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережу закладів освіти. Зауважила також, що згідно зі змінами в законодавстві, органи місцевого самоврядування мають до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв. Виходячи з вимог, які висуваються до ліцеїв, необхідно констатувати, що Сичавський ЗЗСО відноситься до тих закладів, які необхідно перепрофілювати (змінити тип). Згідно з вимогами законодавства Сичавський ЗЗСО не може бути реорганізовано у ліцей, тому що кількість класів на паралелі та учнів 10-11 класів не відповідає вимогам чинного законодавства (не менше двох десятих класів з наповнюваністю по 28 учнів). Крім того, однією з ключових умов функціонування профільної школи є наявність висококваліфікованих педагогічних кадрів. Наразі школа не забезпечена ними. Наприклад, на даний момент, взагалі відсутній вчитель біології, географію викладає вчитель історії, інформатику викладають вчителі математики. Натомість, при перепрофілюванні закладу на гімназію, можливо буде створити сприятливі умови для якісного функціонування базової середньої школи, зокрема виділити клас під обладнання спальні для вихованців ГПД, забезпечити наявність двох кабінетів інформатики, обладнати ресурсну кімнату та СТЕМ –лабораторію. Учні 10-12 класів будуть навчатися в ліцеї м. Южного. Підвезення забезпечуватиметься шкільним автобусом.
Було запропоновано наступне:
2022/2023 н.р. – не відкривається 10 клас; продовжує навчання та випускається 11 клас.
2023/2024н.р. – перепрофілювання Сичавського ЗЗСО у Сичавську гімназію зі структурним підрозділом початкова школа.
Учасники громадських слухань були ознайомлені з проєктом рішення, а далі на голосування було поставлено питання про те, щоб схвалити проект рішення Южненської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області» . Результат голосування – прийнято одноголосно.
ПРОТОКОЛ
громадських слухань з питання перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти
Южненської міської ради Одеського району Одеської області
19 листопада 2021 року с.Сичавка
Присутні :
Учасники громадських слухань – мешканці с.Сичавка та м. Южного у кількості 36 осіб, з яких з правом голосу – 36 (список додається).
Алексєєва С.В., заступник начальника управління – начальник відділу повної загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти управління освіти ЮМР, заступник голови дорадчого комітету з провадження громадських слухань поінформувала присутніх , що відповідно до розпорядження Южненського міського голови від 21 жовтня 2021 року № 216/06-22, керуючись Тимчасовим Положенням про громадські слухання в місті Южному затвердженого рішенням Южненської міської ради від 13 серпня 2009 року проводяться громадські слухання з метою обговорення проєкту рішення Южненської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області» та роз’яснення законних підстав щодо створення гімназії.
Повідомила, що для участі у громадських слуханнях зареєструвалися 36 учасників. З них наділені правом голосу - 36, це повнолітні жителі громади, що проживають в межах територіальної громади.
Запропонувала обрати головуючого, секретаря та лічильну комісію.
Керуючись п.п. 4.4. п.4 Тимчасового Положенням про громадські слухання в місті Южному запропонувала обрати головуючою громадських слухань голову дорадчого комітету з провадження громадських слухань, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальника управління освіти ЮМР Баранецьку Олену Григорівну.
УХВАЛИЛИ:
Обрати головуючою громадських слухань голову дорадчого комітету з провадження громадських слухань, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальника управління освіти ЮМР Баранецьку Олену Григорівну:
"За" 36;
"Проти" 0;
"Утримались" 0;
"Не голосували" 0.
Алексєєва С.В., керуючись п.п. 4.8. п.4 Тимчасового Положенням про громадські слухання в місті Южному запропонувала обрати секретарем громадських слухань секретаря дорадчого комітету з провадження громадських слухань, заступника начальника відділу повної загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти управління освіти ЮМР Тітовську Майю Миколаївну.
УХВАЛИЛИ:
Обрати секретарем громадських слухань секретаря дорадчого комітету з провадження громадських слухань, заступника начальника відділу повної загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти управління освіти ЮМР Тітовську Майю Миколаївну:
"За" 36;
"Проти" 0;
"Утримались" 0;
"Не голосували" 0.
Алексєєва С.В. запропонувала обрати лічильну комісію з 3 осіб, а саме :
Дешко Валентина Олегівна – директор ЦПРПП ЮМР, депутат Южненської міської ради;
Діденко Валентина Миколаївна – головний спеціаліст відділу виховної, методичної та кадрової роботи і матеріально-технічного забезпечення управління освіти ЮМР;
Чижевська Євгенія Петрівна – начальник відділу виховної, методичної та кадрової роботи і матеріально-технічного забезпечення управління освіти ЮМР.
УХВАЛИЛИ:
Обрати лічильну комісію у такому складі:
- Дешко Валентина Олегівна – директор ЦПРПП ЮМР, депутат Южненської міської ради;
- Діденко Валентина Миколаївна – головний спеціаліст відділу виховної, методичної та кадрової роботи і матеріально-технічного забезпечення управління освіти ЮМР;
- Чижевська Євгенія Петрівна – начальник відділу виховної, методичної та кадрової роботи і матеріально-технічного забезпечення управління освіти ЮМР.
"За" 36;
"Проти" 0;
"Утримались" 0;
"Не голосували" 0.
Алексєєва С.В. запропонувала головуючій, секретарю та членам лічильної комісії зайняти свої місця.
Баранецька О.Г., головуюча громадських слухань, запропонувала затвердити наступний порядок денний :
- Затвердження регламенту та порядку проведення громадських слухань.
- Обговорення проєкту рішення Южненської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області» та роз’яснення законних підстав щодо створення гімназії.
УХВАЛИЛИ: затвердити запропонований порядок денний .
"За" 36;
"Проти" 0;
"Утримались" 0;
"Не голосували" 0.
1.СЛУХАЛИ:
Баранецьку О.Г. , що запропонувала затвердити наступний регламент та порядок проведення громадських слухань:
доповідь – до 15 хвилин
співдоповідь- до 10 хвилин
виступи – до 5 хвилин
Загальний час проведення громадських слухань – до 45 хвилин.
Зазначила, що кожен учасник громадських слухань має право подати пропозиції, висловити зауваження, поставити запитання усно чи письмово. На вимогу учасника громадських слухань, який подає пропозицію, вона має бути поставлена на голосування. Усі пропозиції, зауваження і запитання заносяться (додаються) до протоколу.
Не допускаються розгляд на громадських слуханнях та прийняття рішень з питань, які не було внесено до порядку денного і про які не було повідомлено учасників громадських слухань за сім днів до їх проведення.
Головуючий відповідно до регламенту надає по черзі слово для виступу учасникам слухань. Усі отримують слово тільки з дозволу головуючого. Виступи учасників громадських слухань не можуть перериватися, припинятися чи скасовуватися інакше, ніж у порядку, визначеному регламентом та порядком проведення громадських слухань.
Головуючий може перервати виступаючого, якщо його виступ не стосується предмета слухань, перевищує встановлений регламент, використовується для політичної агітації, закликає до дискримінації чи ворожнечі за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками чи інших форм нетерпимості або в інший спосіб порушує вимоги законів України.
Учасники громадських слухань повинні дотримуватися вимог затвердженого регламенту та порядку проведення громадських слухань, норм етичної поведінки, не допускати вигуків, образ, вчинення правопорушень та інших дій, що заважають обговоренню винесених на розгляд питань.
У випадку порушення зазначених вимог чи інших нормативно-правових актів більшістю голосів учасників громадських слухань може бути прийняте рішення про видалення порушника чи порушників з місця, де проводяться громадські слухання. При невиконанні рішення громадських слухань про видалення порушників до них можуть бути застосовані примусові заходи відповідно до чинного законодавства у зв’язку з порушенням порядку в громадському місці.
Запропонувала прийняти за основу даний регламент та порядок проведення громадських слухань та затвердити запропонований порядок денний .
УХВАЛИЛИ: прийняти за основу оголошений регламент та порядок проведення громадських слухань .
"За" 36;
"Проти" 0;
"Утримались" 0;
"Не голосували" 0.
2. СЛУХАЛИ:
Баранецьку О.Г., яка зазначила, що освітня галузь Южненської міської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережу закладів освіти.
Створення міської громади надало мешканцям широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади.
Заходи з оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.
Згідно зі змінами в законодавстві, органи місцевого самоврядування мають до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв. Виходячи з вимог, які висуваються до ліцеїв, необхідно констатувати, що Сичавський ЗЗСО відноситься до тих закладів, які необхідно перепрофілювати (змінити тип).
На даний момент заклад здійснює діяльність на трьох рівнях: початкова освіта, базова середня освіта, профільна середня освіта. Станом на 19 листопада 2021 року в закладі навчається 181 учнів. Освітній процес забезпечує 36 працівників, із них 18 педагогів. У 10 - му класі навчається 14 учнів, у 11- му - 7 учнів.
Згідно з вимогами законодавства Сичавський ЗЗСО не може бути реорганізовано у ліцей, тому що кількість класів на паралелі та учнів 10-11 класів не відповідає вимогам чинного законодавства (не менше двох десятих класів з наповнюваністю по 28 учнів). Крім того, однією з ключових умов функціонування профільної школи є наявність висококваліфікованих педагогічних кадрів. Наразі школа не забезпечена ними.