Інформаційне повідомлення про громадські слухання

Nov 19, 2021
Інформаційне повідомлення про громадські слухання

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради

Одеського району Одеської області

 

І.       Найменування організатора громадського обговорення: Южненська міська рада

 

ІІ.     Нормативне забезпечення:

Стаття 143 Конституції України.

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого  самоврядування утворюють,  реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Стаття 1032 Бюджетного кодексу України.

1. Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.

Стаття 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». 

Реорганізація або ліквідація навчальних закладів  комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Стаття 31 Закону України «Про повну загальну середню освіту»

4. У складі закладів загальної середньої освіти можуть функціонувати такі внутрішні структурні підрозділи:

дошкільний підрозділ (у складі початкової школи або гімназії);

позашкільний підрозділ;

пансіон (у складі ліцеїв, спеціальних закладів загальної середньої освіти та закладів спеціалізованої освіти);

інші внутрішні структурні підрозділи.

Заклад загальної середньої освіти може мати у своєму складі філію (філії).

5. Структурний підрозділ діє відповідно до установчих документів закладу загальної середньої освіти та на підставі положення про нього, затвердженого керівником закладу загальної середньої освіти.

 Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає засновник (засновники).

Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та /або суспільства.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські, селищні, сільські ради відповідно до вимог законодавства.

Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що визначені цим Законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання учнів);

функціонування ліцею як окремої юридичної особи, відокремленої від початкової школи та гімназії, крім випадків, визначених цим Законом;

забезпечення здобуття учнями профільної середньої освіти відповідно до профілів навчання з навчальним навантаженням та з можливістю обрання учнями навчальних предметів (інтегрованих курсів, інших освітніх компонентів) в обсягах, що визначаються законодавством;

створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища відповідно до вимог законодавства;

підвезення (у разі потреби) учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання (за потреби) на відстань, що визначається законодавством;

забезпечення проживання учнів у пансіонах у разі, якщо час їхнього доїзду до ліцею буде більше норми, визначеної законодавством;

забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет з характеристиками, що відповідають вимогам законодавства, у приміщеннях закладу освіти, у тому числі у пансіоні;

забезпечення здобувачів освіти харчуванням у порядку та відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України;

відповідності іншим вимогам, визначеним законодавством.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу.

З метою задоволення духовних потреб громадян приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, мають право визначати релігійну спрямованість своєї освітньої діяльності.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

2. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення проекту відповідного рішення засновника, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення.

Реорганізація і ліквідація спеціальних закладів загальної середньої освіти допускаються лише після погодження проекту відповідного рішення засновника центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

3. Заклади загальної середньої освіти можуть бути передані засновниками у комунальну чи державну власність відповідно до законодавства.

Стаття 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту». 

Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти.

Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують:

  • початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;
  • гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти;
  • ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти.

Початкова школа функціонує як окрема юридична особа, або як структурний підрозділ гімназії.

Гімназія та ліцей функціонують як окремі юридичні особи.

Як виняток, за рішенням засновника ліцей може також забезпечувати здобуття базової середньої освіти.

Розділ X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про повну загальну середню освіту»:

"5-1. Рекомендувати засновникам закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, до 1 вересня 2027 року привести установчі документи закладів освіти у відповідність із цим Законом, врахувавши строки набрання чинності окремими положеннями цього Закону, визначеними пунктом 1 цього розділу.

5-2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним (з урахуванням пропозицій міських, сільських, селищних рад), Київській та Севастопольській міським радам до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, з урахуванням вимог цього Закону до ліцеїв, щодо безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього простору, демографічних показників розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, спроможності територіальних громад, профілізації старшої профільної школи і необхідності охоплення на відповідній території усіх профілів навчання, визначених законодавством, з метою гарантування і забезпечення права кожного учня на вибір відповідного профілю навчання.

5-3. Засновникам ліцеїв до 1 вересня 2027 року забезпечити з урахуванням вимог законодавства виконання затверджених Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами планів, передбачених пунктом 5-2 цього розділу, шляхом утворення та забезпечення ліцеїв належною матеріально-технічною базою, обладнанням, доступом до мережі Інтернет, відібрати на конкурсних засадах педагогічних працівників, провести конкурс відповідно до вимог цього Закону на посаду керівника закладу освіти та вжити інших необхідних дій, визначених відповідними планами та законодавством".

 

ІІІ. Мета проведення громадського обговорення:

Обговорення проєкту рішення Южненської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області» та роз’яснення законних підстав щодо створення гімназії.

 

IV.Обгрунтування

Освітня галузь Южненської міської територіальної громади потребує приведення у відповідність до Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту» мережу закладів освіти. Створення об'єднаної  громади надало жителям громади широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади. Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців.     

Згідно зі змінами в законодавстві, органи місцевого самоврядування мають до 1 вересня 2024 року затвердити плани формування ефективної мережі закладів загальної середньої освіти, з урахуванням вимог законодавства до ліцеїв. Виходячи з вимог, які висуваються до ліцеїв, необхідно констатувати, що Сичавський ЗЗСО відноситься до тих закладів, які необхідно перепрофілювати.

На даний момент заклад здійснює діяльність на трьох рівнях: початкова освіта, базова середня освіта, профільна середня освіта. В закладі навчається 178 учнів. Освітній процес забезпечує 36 працівників, із них 18 педагогів. У 10 - му класі навчається 11 учнів, у 11- му - 7 учнів.

 Згідно з вимогами законодавства Сичавський ЗЗСО не  може бути реорганізовано  у ліцей, тому що кількість класів на паралелі та учнів 10-11 класів не відповідає вимогам чинного законодавства  (не менше двох десятих класів з наповнюваністю  по 28 учнів). Крім того, однією з ключових умов функціонування профільної школи є наявність висококваліфікованих педагогічних кадрів. Наразі школа не забезпечена ними. Наприклад, на даний момент, взагалі відсутній вчитель біології, географію викладає вчитель історії , інформатику викладають вчителі математики.

Натомість, при перепрофілюванні закладу на гімназію, можливо буде створити сприятливі умови для якісного функціонування базової середньої школи, зокрема виділити клас під обладнання спальні для вихованців ГПД, забезпечити наявність двох кабінетів інформатики, обладнати ресурсну кімнату та СТЕМ –лабораторію. Учні 10-12 класів будуть навчатися в ліцеї м. Южного. Підвезення забезпечуватиметься шкільним автобусом.

Отже, як можливий варіант пропонується :

2022/2023 н.р. – не відкривається 10 клас; продовжує навчання та випускається 11 клас.

2023/2024н.р. – перепрофілювання Сичавського ЗЗСО у Сичавську гімназію зі структурним підрозділом початкова школа.

     

V. Формат проведення громадського обговорення:

Обговорення відбудеться в актовій залі Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області ради 19.11.2021р., поч. о 17.00 год. за адресою: вул. Цвєтаєва 1Д .

Проведення заходу буде відбуватися із дотриманням протиепідемічних заходів задля  запобігання поширенню гострої  респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2:

-  проведення  температурного скринінгу безконтактним методом усім учасникам слухань перед початком заходу; 

- надання одного із документів:   негативного результату ПЛР-тесту або експрес-тесту, проведеного не більш як за 72 години до початку заходу;  документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;  міжнародний, внутрішній сертифікат або іноземний сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелені сертифікати), які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях; 

- розміщення учасників заходу з дотримання норм соціальної дистанції для діючого рівня епіднебезпеки;

- допуск відвідувачів в одягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема — у захисних масках або респіраторах, які закривають ніс та рот.

Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть.

 

VІ. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора  громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 

Южненська міська рада . Адреса: 65481, Одеська область, Одеський район, м. Южне, пр-т. Григорівського десанту, 18

тел. (04842)3-30-43

E-mail: [email protected]

         Свої зауваження та пропозиції просимо надавати з 08.11.2021 року по 17.11.2021 року на електронну адресу : [email protected]

 

VІІ. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення 

  Баранецька Олена Григорівна - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради- начальник управління  освіти Южненської міської ради.

 

VІІІ. Термін  і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень, пропозицій визначається та здійснюється організатором.

Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення  на сайті Южненської  міської ради.

 

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення проєкту рішення Южненської міської ради «Про перепрофілювання (зміну типу) та перейменування Сичавського комунального закладу загальної середньої освіти Южненської міської ради Одеського району Одеської області»